Magazynki Specna Arms– problem ostatniej kulki

Blaszane magazynki Specna Arms, niezależnie czy low-capy, czy mid capy, cieszą się na naszym rynku ogromną popularnością i ciężko nie znaleźć na strzelance kogoś, kto by właśnie jeden z nich miał wpięty do swojej repliki. Pasują one bez modyfikacji do większości dostępnych replik, poprawnie podają (nawet kulki 0,3!) no i… są bardzo tanie. Dzięki temu praktycznie każdy może sobie pozwolić na zakupienie ich w mniej lub bardziej hurtowych ilościach. Nie są one jednak nieskazitelne i osoby, które nie traktują ich wyłącznie jako tanie woły robocze często narzekają na pewien problem, a mianowicie – ostatnią kulkę zostającą w magazynku.

Można powiedzieć, że kwestia przyzwyczajenia, jednak w pewnych sytuacjach może być to bardzo drażniąca charakterystyka tych magazynków (więcej o magazynkach znajdziecie tutaj ). Zacznijmy od najprostszej rzeczy – zacięcia kulek w magazynku. Replika przestaje strzelać, wypinamy magazynek, kontrolujemy go, a tam w środku znajduje się biały pocisk. Może to zapowiadać uszkodzenie kulki w magazynku czy też jego zacinkę – i jest to oczywista diagnoza w przypadku większości magazynków. Nie w Specnie! Tutaj widok białej kuleczki może zwiastować uszkodzenie kulki w magazynku, jego zacinkę lub… koniec amunicji. Irytujące, prawda?

Inny drażniący przypadek pewnie doskonale zrozumieją osoby, które nie zawsze używają worka zrzutowego. Zmuszone są one do przekładania magazynków w ładownicy tak, by nie pomylić załadowanego z pustym w ferworze walki. Naturalnym odruchem więc przy dobywaniu magazynka jest spojrzenie w jego komin i sprawdzenie, czy znajduje się tam kulka. Delikwent ją widzi, więc wkłada do gniazda repliki, by odeprzeć falę ataku przeciwnika. A tu zonk! Nie podaje, pusty! Są to sytuacje, na które bardzo dużo osób narzeka. Da się to jednak dosyć szybko i sprawnie naprawić. Jak?

Rozkręcanie magazynka

Najpierw trzeba dostać się do serca naszego magazynka – jego wkładu. Należy więc najpierw odkręcić dolną śrubkę w blaszce, która trzyma wkład w magazynku.

niezbędne narzędzia

rozkręcanie magazynka Specna Arms

rozbrajanie magazynka Specna Arms 2

 

Teraz najcięższy krok – rozbebeszenie wkładu magazynka. Najpierw powiem Wam, co jest łatwe do zgubienia:

wkład magazynka Specna Arms

Blokada kulek oraz jej sprężyna.

wyciąganie sprężyny - magazynki Specna Arms

Plastikowy element wypychający kulki z magazynka.

sprężyna magazynek Specna Arms

Sprężyna magazynka Specna Arms.

Trzy wymienione wyżej elementy należy mieć na uwadze podczas otwierania skorupy, ponieważ o zgubienie ich jest bardzo łatwo, a dosztukowanie wymaga poszukiwań na rynku wtórnym. Otwarcie wkładu magazynka stanowi idealny moment na jego wyczyszczenie – skorzystajcie z tej okazji!

pomocne będą różnokolorowe kulki

Pora w końcu wziąć się za nasz problem z ostatnią kulką. Najprościej rozwiązać to przez doklejenie jednej do elementu wypychającego kulki z magazynka. Żeby jednak wyróżniała się ona spośród standardowych kulek to warto jest ją pomalować markerem lub też wykorzystać kolorowe kulki np. czerwone lub różowe, czy też inne dostępne na rynku fikuśne kolory. Osobiście skorzystałem z moich różowych Nuproli. Nie polecam malowania kulek lakierem lub farbą, ponieważ mogłaby się ona łuszczyć i brudzić wnętrze magazynka oraz znajdujące się w nim kulki. Nasz wytwór pozostawiamy do wyschnięcia.

naklejanie różowej kulki- na element sprężyny

Składamy wszystko w odwrotnej kolejności. Voila!

złożony magazynek z kolorowa kulką

2 Komentarze

  1. Scharf pisze:

    Sekunden Kleber…. JA !

  2. Max pisze:

    Ciekawe obejscie problemu ale nie lepiej odrobine skrócic spręzyne podajnika kulek w magazynku nie przez obcięcie ale mocniejsze spręzenie o grubość kulki – czyli zamiast kleic kulke od strony plastikowego uchwytu sprobowac z 2 strony sprezyny?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook