Dobre bo polskie!

Zostałem poproszony o krótki opis oraz w jakimś stopniu o opinię na temat produktów Specopsa, które ostatnio dotarły do sklepu. Od razu zaznaczę, iż chodzi oczywiste o polską firmę, a nie amerykańskiego Spec-Ops’a (swoja drogą, producenta świetnej jakości tactical gearu). Jednakże o rodzimym producencie w środowisku chodzą jak najlepsze opinie.
Specops jest zdecydowanie w czołówce polskich producentów oporządzenia, chociaż ofertę ma jeszcze dość skromną, to każdy produkt jest  przemyślany, dopracowany, co poniżej będę się starał przedstawić.

1

Wszystkie prezentowane tutaj rzeczy są elementami linii Kaliber 93, obejmująca oporządzenie po pierwsze w polskim kamuflażu Pantera, po drugie dostosowane np. do przenoszenia magazynków do kbk wz. 96. Do produkcji użyto najwyższej jakości materiałów i akcesoriów. Cordura DuPont’a (o obniżonej widzialności w podczerwieni – IRR), zamki YKK, klamry Nexusa itp.

MKT-K93

Obecna baza systemu, to prosta kamizelka, wzoru, który ja osobiście określam „TAC-1/Omega style”, gdyż najpopularniejsze kamizelki tego typu to właśnie linia TAC-1 EI oraz Omega BHI. Produkt ten oparty został na siatce, łącznie z ramionami, przez co kamizelka jest przeznaczona głównie do użytku na ochronie balistycznej, chociaż przez fakt tego, że cała jest z siatki, powinna zapewniać komfort termiczny przy noszeniu jej bezpośrednio na mundurze. Regulowana zarówno na szerokość jak i na długość, taśmy w standardzie PALS, 25mm, zintegrowany chwyt ewakuacyjny. Nie znam się dobrze na technikach szycia itp, dlatego wrzucam pare dokładnych fotek róznych elementó kamizelki, byście sami mogli jak najlepiej ocenić jakość.

[imageflow id=”12″]

(kliknij aby zobaczyć duże zdjęcie)

Ładownica na 2 magi do wz. 96

Ładownica o konstrukcji często nazywanej CQB, czyli klapa na rzep, z taśmą ułatwiającą otwieranie, wewnętrzny rzep wychodzący poza górna krawędź przedniej ściany ładownicy, oraz guma ściągająca. Wszystko to ma na celu jak najszybszy dostęp do magazynków, oraz wyeliminowanie możliwości wypadnięcia pozostałego magazynka w ładownicy, gdy jeden już wyciągnęliśmy. Ładownica jest natomiast nad wyraz duża, do tej pory takie konstrukcje tworzono głównie na wymiary magów do rodziny M4/M16. Ta od Specopsa oczywiście pomieści też magi do rodziny AK.

2 3

Ładownica na 3 magi do M4/M16

Ładownica o konstrukcji tradycyjne kojarzonej z działaniami leśnymi, do przenoszenia 3 magazynków, prostopadle do ciała, dobrze je zabezpieczająca. Zapinana na fastex, a dodatkowo zabezpieczana rzepem. Ciekawostką jest możliwość „wyłączenia” velcro, przez co ładownice otwierać możemy ciszej. Ponadto we wnętrzu ładownica podzielona jest na 3 osobne komory, na każdy magazynek jedna.

4 5 7 8

Utility pouch

Uniwersalna ładownica zwana też GP pouch, bądź cargo. Wielkością plasuje się między ładownicami klasy SAW 100 a SAW 200. Zapinana na fastex. Ciekawostka jest wewnętrzny komin ze ściągaczem, który dodatkowo zabezpiecza przede wszystkim małe przedmioty przed wypadnięciem, oraz chroni resztę zawartości.

9 10

Ładownica na magazynek pistoletowy

11

Ładownica na radio

12

Ponadto Specops zastosował znane już i uważane za jedno z lepszych rozwiązań, na zapinanie pasków, którymi troczymy ładownice do kamizelki. Są to oczywiście zwykłe paski standardu PALS, jednak samo zapięcie jest zawijane, tak więc ryzyko przypadkowego odpięcia jest minimalne.

13 14

Ogólnie Specops oferuje gear na światowym już poziomie, ale i po światowych cenach. Nie da się ukryć, ze jest to wyższa półka cenowa, ale sprzęt na pewno wart swojej ceny.

11 Comments

 1. Cami says:

  2013年1月22日 3:34 PMThis is the reverse e7b4a0e69d90e3‚b5e3ƒb3e3ƒ—e3ƒabe4b8€e8a6a7e3ƒše3ƒbce3‚b8 diary for anonye who wants to attempt out out virtually this subject. You mention so overmuch its most debilitating to represent with you (not that I rattling would want…HaHa). You definitely put a new reel on a content thats been backhand most for years. Overnice squeeze, just uppercase!

 2. Panie Zbigniewie,wiem że w Pana teorię na szczura, to nikt nawet w aeroklubie, dziś już nie uwierzy. W bajkę o symulatorach również !Idzie Pan w zaparte, ale zawsze miło Pana widzę na moim blogu :-)Ukłony

 3. Eu am făcut de câteva ori reÈ›eta văzută într-un film cu jamie oliver: o cană lapte, una de făină È™i un ou (+zahăr È™i ceva esenÈ›e – vanilie, rom etc). Amesteci bine È™i pui cu polonicul în tigaie. Ies cam grosuÈ›e dar ies foarte bune :DOricum, e de încercat. ÃŽncă încerc să fac clătite ca la mama acasă, dar… nu ies. Poate acum e cu noroc 😀

 4. WILL FEEL LIKE CHRISTMAS FOR THE TOY DRIVE!!!DRESS WARM AND BRING YOUR CHECKBOOK!! A GREAT TIME WILL BE HAD BY ALL!! KING RAT

 5. That’s way more clever than I was expecting. Thanks!

 6. Why have I never heard of this?? Chips, cheese, gravy, shredded meat. Sounds damn near perfect to me. I’m from Scotland and we take our unhealthy foods seriously here!Stodge+gravy=Heaven!

 7. You mean I don’t have to pay for expert advice like this anymore?!

 8. This is the second time I have made this cake… It’s sooo yummy!I store it in the fridge in a tupperware container (I like my cake to be cold, not warm) and it lasts for ages 🙂

 9. http://www./ says:

  What a really cool idea! I love the items you got, especially the nail polish! Totally fab (the green one is to die for-I just love fun colors)!

 10. http://www./ says:

  Tienes un gran blog aquí! Sin duda sabes cómo escribir y entretener a los lectores. Voy a seguir leyendo nuevas entradas para ver si se me contagia la forma como escribes. Saludos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Facebook