Hair Trigger Mod: is it a good or bad thing in airsoft?

hair trigger - example

Currently, the airsoft market expands very dynamically and we are the witnesses of a lot of great and interesting inventions in the airsoft constructions. For the most of the time, the upgrade parts and kits were developed with the increase of the muzzle velocity in mind. However, now when practically everything we need is practically already made, people are all about the trigger response and rate of fire. There are microscopic mosfets, micro-switch triggers and even an advanced control units that allow one to adjust the rate of fire, burst mode etc.  But still not all that we have now. After the appearance of the airsoft IPSC discipline, the market is floded with sport accesories for the airsoft gunslike the hair/speed triggers.

 

But what’s that thing?

Hair trigger, or the speed trigger – is a kind of the modification that makes the trigger pull incredibly short, which makes it faster to pull, which gives the replica a signal to shoot a little sooner than usual. This kind of upgrade came to us from the sport shooting. The hair trigger could be usable in precise shooting by making it easier to gently pull the trigger, or in the dynamic shooting, where one will be able to put more holes in the AIPSC target in a shorter time. To get a similar effect in the airsoft world, you’ll not only have to replace the factory trigger with a dedicated one (if it’s adjustable, it’s even better), but the gun itself also will need a few modifications: an electronic control unit, faster gears, stronger motor, or even the DSG modification. The effect can be seen on this viral video:

 

What are the pros of this modification?

In the airsoft – it gives a lot of advantage in the CQB games, thanks to the crucial seconds of the reaction saved in the tight corners. Besides that, the hair trigger allows to fire very fast in the semi auto mode, which allows you to save more bbs, than in the auto mode. Also, the hair trigger mode just works like a charm in the AIPSC tournaments.

 

What are the cons of the hair trigger mod?

If we want to use that kind of modifications and know how they work – there are, of course, no cons. However, this mod may not be liked by the other players. Why? In the proper hands (or the finger), an airsoft gun with this modification can shoot at the semi auto with also the same rate of fire, like in the auto mode. This can be used in the CQB field with the auto mode ban, because what’s not permitted, is allowed. This leads to lots of conflicts and stretching the strics rules.

 

And what do you think about the hair triggers mod? Is it good or bad? Or you just don’t care? Let’s have a discussion!

3 Comments

 1. Roman says:

  Nie znam się to się wypowiem…
  modyfikacja szybkostrzelności w replice do CQB to niestety niezbyt szczęśliwy pomysł. Osoby mające szybki palec od razu są traktowane jako oszuści nawet jak mają mechanicznie zablokowany tryb AUTO. Z drugiej strony rozumiem osoby wqrzające się o to. Miałem nieprzyjemność zebrać serię od takiego szybkostrzelnego kolegi, zanim zdążyłem zareagować na hita dostałem jeszcze pięć. Niby ASG ma boleć, ma być fun i w ogóle, ale po co mamy sobie robić krzywdę ponad potrzeby?
  W lesie natomiast takie modyfikacje są jak najbardziej ok. Low wywalony w sekundę, gałązki ścięte frag zaliczony. A i pięć kulek w tym samym miejscu prawie w tej samej chwili nie bolą tak mocno fizycznie i psychicznie 🙂
  Ja doskonale rozumiem wyścig zbrojeń, dążenie do perfekcji, do bycia lepszym od przeciwnika. Ale jako, że to jest ASG to powinniśmy mieć jakieś zdroworozsądkowe granice. Tak samo, jak mamy limity FPS w zależności od rodzaju repliki i pola gry, tak samo możemy zastanowić się nad ograniczeniami szybkostrzelności.

 2. Domin says:

  Mam wrażenie, że w Airsofcie jest co raz mniej miejsca dla “rozsądku”. W sensie, często gęsto mamy wybór albo słabej, albo w ogóle w kosmos wystrzelonej części. Nie ma średnich, z rozsądkiem, na zasadzie “wzmocni replikę, ale w granicach rozsądku”. Tak jak Roman napisał, bez potrzeby nie ma co robić sobie nawzajem krzywdę, jak ktoś po to na strzelanki chodzi, to niech narysuje sobie kreskę na ścianie i próbuje przeskoczyć, to samo uzyska, a innym nie truje zabawy. Takie MODy byłyby fajne, gdyby nie to, że zaraz znajdą się “szpece” wyciskający maksimum, co skończy się znowu awanturą, jak przy HPA Mancrafta.

 3. Batat says:

  Sam jestem użytkownikiem modyfikacji typu DSG/Hairtrigger tak jak połowa mojej ekipy, jak dla mnie nie jest to nic złego ponieważ pokazuje to że nie siedzimy w miejscu tylko zawsze dążymy do perfekcji, jest natomiast jedno ALE według mnie mody podwyższające znacznie szybkostrzelność na semi powinny być tylko i wyłącznie dla graczy z dość sporym doświadczeniem. Wiem jak nie przyjemna jest ta gra gdy dostaje się zamiast 3 kulek 15 dlatego zawsze staram się grać z rozsądkiem i nie pruć do każdego jak ckm tylko punktować ponieważ jest to trudniejsze do zrobienia. niestety przez 7 lat grania w CQB dochodzę do przykrego wniosku że wielu graczy nie potrafi się przyznać od jednej kuki przez co dochodziło do wielu kwasów, tak jak pisałem wyżej używam i namawiam każdego nawet do spróbowania z czym wiążą się takie modyfikacje lecz niech biorą się za to ludzi którzy już grają od kilku lat ponieważ nawet nie doświadczony gracz może podejść zbyt blisko z za mocną repliką.
  Co do narzucania “blokowania” hairtrigger`ów na grach wiele osób myśli że się to wmontuje i od razu na semi jest 30k/s nie prwada taki ogień bardzo ciężko jest prowadzić ponieważ ten spust musi być wciśnięty 30 razy w sekundę , można to wytrenować to fakt lecz bardzo ciężko jest przekroczyć próg 16k/s sam po 4 letnim graniu na jednej replice osiągam czasem 18/ks w chwilach gdy mam dobry dzień a średnio jest to 13/ks (mierzone nie na oko). Podsumowując jest to fajna zabawa ale dla ludzi z głową na karku 🙂

Facebook