L119 na niby

Dzisiaj krótko, takaż ciekawostka, która rzuciła mi się w oczy, przy przeglądaniu airsoftowych newsów.
Oto bowiem, firma LAW air soft ogłosiła wypuszczenie customowej repliki GBB. Bazować ma ona M’ce KJW/ TK i być replika L119A1.
Wielu Brytofili powinno zacierać na to ręce, gdyż to chyba pierwsze gazowe wcielenie „Diemaco dla UK”.
Można by jednak debatować, co skłoniło LAW Airsoft do nazwania repliki tak a nie inaczej, gdyż L’ki to ona nie przypomina. Do podobieństw zaliczyć można charakterystyczną lufę, dłuższa od tej znanej z M4A1 i o innym profilu. Brak natomiast innych charakterystycznych elementów, jak inny chwyt pistoletowy, czy kolba z masywną stopką.
Oczywiście elementy te są wymienne, ale odnieść można wrażenie, że ktoś się nie postarał. W dodatku ciekawym jest, iż wszystkie zdjęcia repliki wykonane są od strony wyrzutnika łusek, a brak zdjęć drugiej strony korpusu, gdzie powinny się znajdować oznaczenia.
Na chwilę obecną wysnuje jakże śmiałą tezę, iż tych trademarków tam nie ma, a na pewno nie są to oznaczenia L119.
Tak więc właściwie nie wiadomo o co chodzi, bo L’ka z Diemaco to raczej produkt dla konkretnej grupy odbiorców, którzy świetnie orientują się w jej konstrukcji i charakterystyce. Nie będą oni chcieli kupić repliki, która jest dużo droższa od wersji bazowej (550 euro), a niewiele się od niej rożni.

Poniżej link do newsa oraz zdjęcia.

http://www.airsoft-news.eu/comment.php?comment.news.4449

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Facebook