REDFOR – Słowenia '2009

Wstępny raport biura wywiadu Molvanii:

“Nasz wywiad donosi iż sprawy w Molvanii mają się coraz gorzej. Siły stabilizacyjne raportują o poważnym pogorszeniu się warunków w tym rejonie. Dotychczasowe względne bezpieczeństwo zostało naruszone. Wymagane jest zwiększenie sil stabilizacyjnych w całym kraju. Nowe pogróżki ze strony rebelii ogłaszane są praktycznie codziennie. Wszystko wskazuje na to ze wymagana będzie zmiana taktyki i wypracowanie nowego podejścia w tej kwestii.

Aktywność rebeliantów rośnie na siłę. Udoskonalają oni swoją taktykę i poprawiają poziom uzbrojenia. U ich boku pojawiają się najemnicy a sama rebelia wspierana jest przez sąsiednie kraje które dostarczają im coraz lepszą broń. Dawna armia która została rozwiązana zasila rebelianckie szeregi albo tworzy odrębne ugrupowania. Jak dotąd nie ma jednak sygnałów współpracy bojówek.

Rezultaty szkolenia nowej armii dowodzą że zadanie to wykonywane w obecnej  formie nie ma racji bytu.

Ponadto rosnącym problemem staje się korupcja. Większość oficerów można w łatwy sposób przekupić po to by przymykało oczy na kradzieże lub tez wręcz sprzedawało zasoby wojska – w szczególności broń. Morale lokalnego wojska są niskie. Wyjątkiem są oddziały SF/SOC które w przyszłości będą stanowić rdzeń nowo powstałej armii. Oficerowie SF/SOC posiadają dużą wiedzę wojskowa, taktyczna i nie są skorumpowani. Brakuje im jednak odpowiednich ludzi i uzbrojenia.  Ich udział w pierwszej misji dowiódł jednak ich przydatności.

Największa słabość i zagrożenie leży w możliwości naruszenia przestrzeni powietrznej Molvani. Członkowie byłych sił powietrznych kraju zginęli, odeszli albo opuścili kraj.

Pomimo tak nie ciekawej sytuacji nie ma rosnących gróźb ze strony rebeliantów skierowanych w stronę naszego lotnictwa nie tylko ze strony posiadanych przez nich, ale zawodnych i nieefektywnych do walki w powietrzu RPG, ale także, jak się dowiedzieliśmy,  MANPAD-ów wschodniego pochodzenia które posiadają w nieznanej ilości…

Bezgraniczne zaufanie do zawodowych wojsk najemnych okazało się obusiecznym mieczem. Posiadają oni odpowiednie przeszkolenie, zasoby ludzkie i broń ale nie są pod bezpośrednim zwierzchnictwem armii i nie zawsze wypełniają przesłane im dyrektywy. Żołnierze ci są jednak bezcennym źródłem informacji z racji dobrze rozwiniętych umiejętności zwiadowczych… ”

REDFOR jest coroczną imprezą MilSim-ową podczas której organizatorzy starają się odtworzyć prawdziwe sytuacje z którymi  żołnierz musi zmierzyć się na współczesnym polu walki. Podczas REDFOR uczestnicy oprócz umiejętności taktycznych muszą wykazać się umiejętnością podejmowania trafnych decyzji działając pod presją czasu i sytuacji taktycznej.
Impreza odbywa się w Słowenii. W tym roku również my znajdziemy się na tym polu walki. Po powrocie zamieścimy krótką relację z tej międzynarodowej imprezy.

Bliższe informacje o imprezie na stronie organizatora www.redfor.eu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Facebook