Centrum Gier Fabularnych “Furia”: Bazar ASG – relacja z wydarzenia

Słowem wstępu

Centrum Gier Fabularnych “Furia” w Dąbrowie Górniczej znane jest w śląskim środowisku ze swoich ciekawych eventów. Mieliście już zapewne okazję przeczytać moje relacje z wydarzenia “Dni Fantastyki Militarnej”, gdzie można było brać udział w przeróżnych konkursach i aktywnościach, a także zabrać ze sobą do domu sporo atrakcyjnych nagród i uśmiech na twarzy. Tym razem chłopaki z  Furii zorganizowali po raz drugi nieco bardziej kameralne, ale wciąż ciekawe (a w szczególności dla airsoftowców) wydarzenie, a mianowicie – Bazar ASG.

 

Targi na bazarze ASG

 

Miejsce

W przeciwieństwie do Dni Fantastyki Militarnej, Bazar ma miejsce bezpośrednio w głównym budynku CGF Furia. Budynek jest piętrowy, co pozwala na jego ciekawe zagospodarowanie na potrzeby rozgrywek. Na parterze budynku znajduje się punkt zborny graczy, a także bezpieczne miejsce do przygotowywania się do poszczególnych gier czy też “briefingu”. Kiedy wejdziemy jednak na pierwsze piętro to ukaże nam się ogrom pomieszczeń, które zostały uatrakcyjnione o dodatkowe ukryte przejścia i przeszkody, dzięki czemu przy każdym przejściu terenu można odkryć nowe możliwe taktyki.

 

Cel wydarzenia

Bazar ASG, jak sama nazwa wskazuje, jest eventem gromadzącym airsoftowców z okolicy w jedno miejsce by mogli razem między sobą pohandlować, ponegocjować, wymienić się doświadczeniami na temat sprzętu i oporządzenia. Jak również rywalizować między sobą w krótkich mini grach, które toczą się “w tle” podczas całego wydarzenia. Impreza tego typu jest nieco spokojniejsza niż typowa niedzielna strzelanka, czy też manewry i  pozwala jeszcze lepiej zintegrować ze sobą ludzi ze środowiska. Całość organizowana jest przez graczy – dla graczy, a uczestnicy nie ponoszą żadnych opłat, wręcz mogą wyjść bogatsi o upolowane okazyjnie fanty, czy też nagrody z konkursów.

 

Atrakcje

Bazar ASG - stoiska handlowe

Bazar ASG - stoiska handlowe

Bazar ASG - stoiska handlowe

 

Główną atrakcją Bazaru są stoiska graczy. Pojawiło się ich całkiem sporo i były wyładowane po brzegi sprzętem wszelkiej maści – od chińszczyzny, po markowe lub rzadkie fanty. Bardzo miłym akcentem było zapewnienie przez organizatora kompletnego zaplecza do zorganizowania własnego stoiska – miejsca, stolika, skrzyń na drobny sprzęt. Można było po prostu przyjechać na gotowe i radośnie pohandlować. Mi udało się pozbyć magazynków, tłumika, frontu oraz kolby z emki, a także drużynowego SWD, więc z części handlowej byłem bardzo zadowolony.

 

Bazar ASG - stoiska

 

Podczas gdy my handlowaliśmy w najlepsze, na pierwszym piętrze odbywały się krótkie rozgrywki typu “spring & klamka party”. Gracze byli dzieleni na drużyny po kilka osób, gdzie rywalizowały ze sobą w wykonywaniu narzuconych zadań.

 

Bazar ASG - konkurs strzelecki

 

Natomiast o godzinie 11:15 ruszyły eliminacje do turnieju strzeleckiego. Zadaniem każdego z uczestników było strącenie butelek ze stojaków w jak najkrótszym czasie. Do dyspozycji był magazynek typu real-cap o pojemności 30 kulek oraz krótka replika ARES AMOEBA. Osobiście udało mi się uzyskać czas 11 sekund, co przy 8 butelkach zdecydowanie szału nie robi. Turniej jednak mimo bliskiego dystansu był dosyć wymagający – replika nie strzelała idealnie według przyrządów celowniczych i należało brać dużą poprawkę w prawą stronę. Łącząc to z oświetleniem nie pozwalającym na obserwowanie toru lotu kulek było to niemałe wyzwanie ;). Finalnie jednak przeszedłem eliminacje i dostałem się do właściwego turnieju.

 

Bazar ASG - konkurs strzelecki eliminacje

 

Tym razem zamiast pomiaru czasowego stawiano po prostu rywalizujących ze sobą graczy obok siebie. Kto pierwszy strącił wszystkie cele – wygrywał.

 

Bazar ASG - konkurs strzelecki turniej włąsciwy

Ta część turnieju przebiegała bardzo szybko i sprawnie, aż w końcu zdobyłem drugie miejsce (pozdrawiam kolegę rewolwerowca! ;)). Chwilę po zakończeniu nastąpiło uroczyste (acz kameralne) rozdanie nagród. Za drugie miejsce otrzymałem:

  • Książkę z serii “Metro 2033”
  • karnet na darmowy udział w grze organizowanej przez CGF
  • Taktyczny notesik 😉

Bazar ASG – podsumowanie

Bazar ASG z Furią zaliczam jako kolejną udaną niedzielę. Impreza tego typu jest świetnym pomysłem, szczególnie kiedy za oknem widzimy na przemian deszcz z deszczem. Zamiast zostać w domu mogliśmy się na spokojnie spotkać w doborowym towarzystwie, porozmawiać, zintegrować i zbić kilka interesów. Jakby tego było mało, można było wrócić do domu z bardzo fajnymi nagrodami z turnieju strzeleckiego. My, w Perunie, wiemy już, że na następnej edycji nas nie zabraknie.

Komentarze są wyłączone.

Facebook