GF Point – już po

23.01.2010 roku, w siedzibie Gunfire w Krynicznie pod Wrocławiem odbył się zapowiadany bieg na orientację pod nazwą GF-Point. Jak przebiegła impreza i czy spełniła oczekiwania uczestników? Zapraszam do relacji.

Na start stawiło się ponad 60, z ponad 80 zapisanych osób.
Temperatura z rana spadła poniżej -20 stopni C. W dzień nie osiągała więcej jak -13, więc warunki były wymagające, chociaż na szczęście nie było wiatru oraz świeciło słońce.
Pierwsze osoby stawiły się do Kryniczna już przed godzina 09:00, warto zaznaczyć, iż uczestnicy w większości przyjechali z innych rejonów Polski niż Dolny Śląsk (Śląsk, Małopolska, Wielkopolska, a nawet Pomorze).
Po dość sprawnej rejestracji, ważeniu sprzętu itp. z  15 minutowym opóźnieniem rozpoczęła się odprawa. Wspomnieć należy, że rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach – GF-Basic i GF-Proffesional.
Ta pierwsza zakładała bieg bez oporządzenia oraz repliki, a trasa była krótsza (ok. 8 km). Druga kategoria wymagała biegu z repliką, oporządzeniem oraz min. 10 kg plecakiem oraz liczyła około 13 km.
Różne były także nagrody dla obu kategorii. Odpowiednio repliki marki GFC, oraz markowe wyroby Aresa, VFC, ICSa itp.
Gunfire deklaruje, iż łączna wartość tej puli, to ponad 12 000 zł.  W połączeniu z brakiem wpisowego, na pewno taka oferta stała się atrakcyjna dla wielu osób.

Siedziba firmy GFC Group, oraz sklep Gunfire
Start i meta biegu

Odprawa obsługi biegu
Odprawa obsługi biegu

Nagrody w kategorii Professional Nagrody w kategorii Professional
Nagrody w kategorii Professional

Przygotowania uczestników
Przygotowania uczestników

Ważenie plecaków
Ważenie plecaków

Przygotowaniem trasy oraz jej obsługą zajmowało się stowarzyszenie MilSim Unit, które znane jest na Dolnym Śląsku z organizacji MilSimów i innych imprez terenowych (oczywiście niekomercyjnie).
Do walki  wszyscy wyruszyli o godzinie 10:30 do 15:30 mieli stawić się powrotem.
Do zaliczenia było paręnaście punktów rozmieszonych po całej mapie, tak więc kolejność ich zaliczania była dowolna.
Na niektórych z nich wystarczyło potwierdzenie swojej obecności na danym punkcie, przez oznaczenie swej karty uczestnika w odpowiedniej rubryce, specjalnym perforatorem, z unikalnym wzorem (na każdym punkcie wzór perforatora był inny), na innych sprawdzano fizyczne umiejętności uczestników, np. w strzelaniu ze swoich replik, zaliczenie kolejnych wymagało natomiast odpowiedzenia na pytania z różnych dziedzin wiedzy (prócz szeroko pojętych militariów, były to również nauki ścisłe czy nauki społeczne).

Parę migawek z trasy GF-POINT Parę migawek z trasy GF-POINT Parę migawek z trasy GF-POINT Parę migawek z trasy GF-POINT

Parę migawek z trasy

Przyszły zwycięzca kategorii Basic na finiszu
Przyszły zwycięzca kategorii Basic na finiszu

Przykładowy punkt terenowy i zestaw pytań Przykładowy punkt terenowy i zestaw pytań Przykładowy punkt terenowy i zestaw pytań
Przykładowy punkt terenowy i zestaw pytań

Po niecałych 2h do mety dotarli pierwsi uczestnicy poziomu GF-Basic (najlepszy czas 1:49:45), ostatnim zajęło to ponad 4h.
Średnio pokonanie trasy zajmowało 2,5-3h. Nieco ponad godzinę po najszybszym uczestniku Basic, dotarł do mety najszybszy zawodnik z poziomu GF-Professional, z czasem 2:57:00 (jedyny wynik poniżej 3h). Średni czas pokonania trasy na poziomie GF-Professional, to około  4,5 h, ostatni dobiegli w niecałe 6h.

Zdawanie kart startowych
Zdawanie kart startowych

Po biegu na wszystkich czekała gorąca grochówka „z wkładką”, ciepła herbata, oraz chleb ze smalcem i z ogórkiem, oczywiście za darmo, na regeneracje sił po wycieńczającym biegu. Następnie, przed ogłoszeniem wyników, odbyła się prezentacja nowego układu elektronicznego, sterującego naszym AEGiem, który ma zostać wkrótce wprowadzony do sprzedaży, który opisze w osobnym artykule.

Catering
Catering

Załoga GF przy pracy i jedzeniu :P
Załoga GF przy pracy i jedzeniu 😛

Odpoczynek uczestników po biegu Odpoczynek uczestników po biegu 24
Odpoczynek uczestników po biegu

Prezentacja nowego elektronicznego sterownika do AEG, więcej informacji wkrótce
Vladimir Peev i prezentacja jego nowego elektronicznego sterownika do AEG, więcej informacji wkrótce

Na koniec oczywiście to, na co wszyscy czekali, czyli rozdanie nagród.
W kategorii GF-Basic były to repliki GFC (GFG), oraz odzież tej samej marki.
W kategorii GF-Professional zwycięzcy na miejscach 1-3 mogli wybrać sobie jedną z replik z puli. Oczywiście pierwszeństwo w wyborze miał zwycięzca, który zdecydował się na DSR-1 Aresa, zdobywca drugiego miejsca wybrał sobie SCAR’a SSR z VFC, a ostatnia osoba z podium wskazała na M4A1 VFC, customowo przerabianą na częściach Magpul PTS.

Zwyciężcy kategorii GF-BASIC
Zwycięzcy kategorii Basic

Zwycięzcy w kategorii Professional (głupi ja, nie objąłem ich na jednym zdjęciu) Zwycięzcy w kategorii Professional (głupi ja, nie objąłem ich na jednym zdjęciu)
Zwycięzcy w kategorii Professional (głupi ja, nie objąłem ich na jednym zdjęciu J)

Obszerniejszą oraz bardziej oceniającą relacje z imprezy znajdziecie na WMASG, na razie ta krótka relacja + zdjęcia. Dodam tylko, iż mówi się o kolejnej edycji na wiosnę, zapewne pozbawioną niedopatrzeń tego przedsięwzięcia.

30

Gdyby ktoś chciał więcej zdjęć, to piszcie na mojego maila (podany w profilu).
Dokładne podsumowanie imprezy, wraz z czasówkami każdego uczestnika jak i kolejna porcja zdjęć znajduje się w kolejnym artykule

zp8497586rq

Komentarze są wyłączone.

Facebook