acquisto cialis generico €93.24

Kamizelki taktyczne lub wojskowe to bezapelacyjnie najważniejszy i podstawowy element oporządzenia taktycznego. Kamizelka pozwoli na przenoszenie rozmaitego ekwipunku, takiego jak dodatkowe magazynki, woda, racje żywnościowe, sprzęt do radiokomunikacji, czy nawet osłony balistyczne w postaci kuloodpornych płyt / wkładów. Słowem – cały niezbędny ekwipunek osobisty jaki będzie nam potrzebny podczas wykonywania zadań taktycznych – czy to na strzelance ASG, treningu, patrolu, symulacji militarnej, czy na prawdziwym polu walki albo strzelnicy. Ogrom dostępnych na rynku kamizelek wojskowych pozwala każdemu użytkownikowi na wybór kamizelki idealnej do jego potrzeb, dostosowanej do warunków, w jakich będzie jej używał.

kamizelka taktyczna czarna, magazynki i męzczyzna, aiarsoft

Funkcje kamizelki airsoft

kamizelka airsoft czarna z magazynkami i akcesoriami

W zależności od zadania i warunków w jakich przyjdzie nam działać możemy się zdecydować na wybór kamizelki prostej, bądź bardziej rozbudowanej. Najprostsze i najlżejsze są kamizelki typu chest rig służą do przenoszenia niezbędnych nam podczas działań akcesoriów, takich jak zapasowe magazynki czy radio. Dodatkowo kamizelki taktycznego tego typu ze względu na swoją konstrukcję oraz niską wagę są bardziej komfortowe w noszeniu. Z drugiej strony funkcją kamizelki taktycznej jest zapewnienie bezpieczeństwa jej użytkownikowi. W przypadku faktycznych działań militarnych z pewnością lepiej sprawdzą się zaawansowane kamizelki zintegrowane, łączące cechy kamizelki taktycznej oraz kuloodpornej – z możliwością przenoszenia wkładów balistycznych (bądź ich airsoftowych replik). Tego rodzaju kamizelka taktyczna nie tylko pozwala na przenoszenie sporej liczby akcesoriów ale również zapewnia pewien stopień ochrony.

Na co zwrócić uwagę

airsoftowiec z repliką ASG

Kolejnymi elementami na jakie warto zwrócić uwagę wybierając kamizelkę są rodzaj materiałów z jakiego je wykonano, możliwość rozbudowy oraz kolor czy rodzaj kamuflażu. Aby kamizelka dobrze spełniała swoją role powinna być uszyta z wytrzymałych materiałów – najczęściej używane to Cordura oraz Nylon. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że podczas przenoszenia sporej ilości sprzętu nasza kamizelka taktyczna wytrzyma obciążenie i nic się nie rozpruje. Możliwość rozbudowania kamizelki o dodatkowe elementy jak ładownice pozwala na zwiększenie liczby przenoszonych akcesoriów. Równie istotny jest dopasowanie kamizelki taktycznej do reszty oporządzenia.

Kamizelki taktyczne – systemy 

Jednym z podstawowych kryteriów wg jakich możemy podzielić kamizelki taktyczne jest zastosowany system mocowania dodatków. Wiele kamizelek posiada system MOLLE / PALS, czyli rzędy taśm pozwalające na montaż oraz konfigurację dowolnych kieszeni i ładownic dokupowanych osobno. Jest to niezwykle uniwersalny system, dzięki któremu użytkownik ma praktycznie nieograniczone możliwości dopasowania swojej kamizelki taktycznej do potrzeb, pod względem rodzaju, ilości oraz umiejscowienia ładownic na magazynkikabur, kieszeni, apteczek, zasobników, etc. Niektóre kamizelki posiadają możliwość doczepienia plecaka bądź pokrowca na wkład hydracyjny. Drugi rodzaj to kamizelki z ładownicami wszytymi na stałe – bez możliwości ich konfiguracji. Przy ich zakupie musimy się więc kierować węższymi kryteriami, jednak takie kamizelki również mają spore grono odbiorców, często charakteryzują się między innymi niższą wagą niż kamizelki modułowe.

kamizelka taktyczna i akcesoria

To była pierwsza część wpisu o kamizelkach taktycznych, już niedługo zaprezentujemy Wam modele kamizelek dostępnych na rynku z szerszym ich omówieniem. Piszcie jakie wy macie doświadczenia z kamizelkami i jakie modle polecacie na początek!

Komentarze są wyłączone.

Facebook