Kłopotliwe pytanie o wybór pierwszej repliki

Duża ilość Klientów kieruje do mnie pytanie, co kupiłbym, będąc na ich miejscu. Niestety, nie jestem w stanie odpowiedzieć na tak zadane pytanie. Poniżej pragnę przedstawić problem, który mi to uniemożliwia…

Każdy człowiek ma inny styl gry, inne potrzeby, a także czego innego spodziewa się po grze w airsoft. Ja preferuje L85 w układzie bezkolbowym oraz Type 56. Oczywiście, przymierzam się do zakupu repliki karabinu MASADA, tym niemniej inne osoby w firmie preferują co innego. Jeden woli M16 w wersji Vietnam, inny – M4 Carabine, a jeszcze ktoś – M4 RIS.

Wobec powyższego, przedstawię kilka generalnych zasad, jakimi należy kierować się podczas wyboru karabinu:

1. Musimy się zdecydować, czy chcemy być popularnym „szturmowcem”, strzelcem wyborowym, snajperem, czy też pełnić jakąś jeszcze inną rolę.

2. Karabin powinien być dostosowany do naszego wzrostu. Osobiście jestem niską osobą, więc machanie M16 jest dla mnie udręką, tym niemniej Type 56 jest jeszcze we miarę wygodny. W tym miejscu karabiny bezkolbowe mają przewagę. Zapewniają długość lufy taką, jak M16 przy całkowitym rozmiarze karabinu zbliżonym do M4.

3. Jeśli chcemy używać kolimatorów, latarek taktycznych czy też laserów, musimy upewnić się, że replika ma taką możliwość. Do tego służą szyny RIS i należy się dowiedzieć, czy replika jest przystosowana do mocowania tychże szyn oraz czy jest ich wystarczająca ilość.

4. Jeśli pragniemy wyglądać jak Marines , czy też inna formacja wojskowa, należy się najpierw dowiedzieć, jakiego sprzętu używają czy też używali. Pozwoli to nam wybrać odpowiednią replikę.

5. Ważne, jeśli nie najważniejsze!, jest dostosowanie mocy repliki do warunków, w jakich będziemy grać. Jeśli pragniemy bawić się nie tylko w lesie, ale także w budynkach, należy wybrać replikę o mocy do 350 fps lub poprosić nasz serwis o osłabienie mocy repliki.

Mam nadzieję, że moje powyższe sugestie pozwolą Wam wybrać replikę zapewniającą zabawę przez długi czas.

7 Komentarze

 1. Jacoob pisze:

  Czy jest duża różnica w celności pomiędzy m4 a m16? Chodzi mi o te 2 modele

  M16 http://gunfire.pl/product-pol-1152190151-JGF6610.html

  M4 http://gunfire.pl/product-pol-1152190165-Replika-M4-JGF6604.html

 2. SAper pisze:

  Jedyna różnica to długość lufy oraz kolba, o ile M16 ma 100 cm długości a lufa wewnętrzna to około 510 mm, M4 to 770-885 mm przez co jest łatwiejsza w operowaniu (do tego kolba jest regulowana) a wewnętrzna lufa to około 363 mm. Taka różnica (147 mm) pozwala osiągnąć większe skupienie (wyższą celność) w M16.

  Wracając do meritum pytania:
  Wyższą celnością będzie charakteryzować się M16 i to w sposób zauważalny.

 3. Jacoob pisze:

  Dzięki 🙂 Już wkrótce, swoją drogą to SAper miałeś napisać coś o emkach JG 🙂 pzdro

 4. SAper pisze:

  O szturmowych… Niestety ostatnio nie mam dużo wolnego czasu. Postaram się przez święta coś napisać…

 5. luxury hotels in kusadasi

  Kłopotliwe pytanie o wybór pierwszej repliki | Blog Gunfire

 6. google online storage costs

  Kłopotliwe pytanie o wybór pierwszej repliki | Blog Gunfire

 7. http://www.honeybeeun.com

  Kłopotliwe pytanie o wybór pierwszej repliki | Blog Gunfire

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook