Odzież militarna to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego airsoftowca. Na co jednak się zdecydować, kiedy wybór rożnego rodzaju części ubioru militarnego jest tak duży. Zaczynając od kompletnych zestawów mundurowych dostępnych w rożnych wariantach kamuflażu, poprzez poszczególne elementy ubioru militarnego jak wygodne taktyczne spodnie, kurtki zimowe oraz przeciwdeszczowe, a kończąc na czapkach, chustach czy kominiarkach. Wśród produktów z tej kategorii dostępne są również rożnego rodzaju komplety mundurowe oraz specjalne stroje i kaptury maskujące dla snajeprów, które po dopasowaniu do danego terenu idealnie sprawdzą się jako odzież taktyczny na najbliższa strzelankę.

Po wyborze odpowiedniego munduru warto zastanowić się nad odzieżą termo aktywną, która sprawdzi się podczas rozgrywek ASG czy uprawiania sportu w chłodne dni.

 

Odzież militarna, ale po co?

military uniform

Wybierając się na rozgrywki ASG warto pomyśleć o odpowiednim doborze stroju. Odzież taktyczna wykonana z wytrzymałych materiałów, pozwalająca na swobodne ruchy oraz bardzo funkcjonalna, sprawdzi się zdecydowanie lepiej niż zwykłe dresy. Poza wygodą i funkcjonalnością odzież taktyczna pozwoli nam na odpowiednie zakamuflowanie się, które da nam element zaskoczenia w kontakcie z przeciwnikami. Dodatkowo, odpowiednio dobrany ubiór militarny czy realistycznie wyglądające elementy odzieży wojskowej sprawią, że nasze rozgrywki nabiorą realizmu. Jest to również istotne w przypadku zakładania drużyny, gdzie odpowiedni ubiór militarny może pozwolić nam zunifikować drużynę. Odzież wojskowa będzie również istotna, jeżeli będziemy chcieli wziąć udział w bardziej zaawansowanych strzelankach lub milsimach. Szczególnie w tym drugim przypadku wyposażenie odpowiadające faktycznie istniejącym formacjom, a w szczególności odzież wojskowa, są jednym z podstawowych kryteriów rejestracji. Oczywiście początkujący gracze, którzy dopiero kupili replikę ASG i są w trakcie kompletowania własnego wyposażenia mogą obyć się bez pełnego zestawu ubrania wojskowego lub wysokiej jakości odzieży taktycznej. Jeżeli jednak planujemy na dłużej związać się z airsoftem to warto pomyśleć o własnej wygodzie i wyposażyć się w odpowiedni ubiór militarny czy buty którejś z renomowanych marek jak Pentagon, Helikon-Tex, Esdy czy GFC Tactical.

Kurtki i bluzy

Kiedy przygotowujemy się do wyjazdu na rozgrywkę ASG i pakujemy nasz ekwipunek to warto by obok repliki ASG, kamizelki i innych akcesoriów znalazło się miejsce na kurtkę lub bluzę. Odpowiednio skompletowane wyposażenie taktyczne pozwoli Wam na rozgrywkę ASG w każdych warunkach. Dlatego warto by znalazło się w nim miejsce na kurtkę lub bluzę, która ochroni przed deszczem, wiatrem czy zimnem. Dodatkowo, jeżeli planujecie strzelanie się nocą to zakup odpowiedniej kurtki jest rzeczą konieczną.

Wśród ofert sklepów airsoftowych z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Są tam zarówno lekkie kurtki, które ochronią Was przed wiatrem, kurtki pokryte specjalną powłoką chroniącą przed wilgocią oraz ciepłe kurtki i bluzy na chłodne dni. Dzięki zastosowaniu lekkich i oddychających materiałów kurtki taktyczne są często lekkie i wygodne w użytkowaniu.  Charakteryzują się również wysokim poziomem funkcjonalności. Wielu producentów stosuje rożnego rodzaju systemy rzepów czy ściągaczy, zamki błyskawiczne YKK czy wytrzymałe i wodoodporne tkaniny. Dzięki tego typu rozwiązaniom kurtki sprawdza się tak dla graczy ASG jak i pracowników służb mundurowych. Dodatkowo sa one często dostępne w rożnych kolorach i wariantach kamuflaży co z pewnością ułatwi dopasowanie ich do pozostałych elementów odzieży. Co ważne wybierając tego typu kurtkę skorzystamy z niej również poza polem bitwy. Odzież taktyczna to rewelacyjna odzież turystyczna, która ułatwi nam przetrwanie nawet bardzo wymagających warunków pogodowych. Będzie to również dobry wybór dla miłośników outdooru ponieważ kurtki dobrze się prezentują, cześć modeli posiada kaptur i kanał na słuchawki. Dzięki temu sprawdza się również w codziennym użytkowaniu.

Chusty i szale

chusta do airsoftu, czarna i strzelec ASG

Chusty i szale to kolejne akcesoria które spełnią swoją rolę zarówno podczas gry w airsoft jak i w codziennym użytkowaniu. To dodatkowe elementy wyposażenia, które pełnią wiele funkcji i mogą okazać się bardzo przydatne w wielu sytuacjach. Wśród dostępnych na rynku modeli znajdziecie takie przeznaczone stricte do airsoftu jak chusty do oznaczania osoby trafionej jak i uniwersalne modele chust i szali, które będziecie mogli nosić tak na strzelankach jak i na co dzień. Chusty w airsofcie mogą pełnić sporo funkcji. Podczas rozgrywek w gorące i słoneczne dni można ochronić nimi głowę, a chłodne czy wietrzne osłonić się przed wiatrem i zimnem. Ten drobny element naszego wyposażenia taktycznego stanowi prosty sposób na maskowanie, zastąpi nam kominiarkę a w sytuacjach ekstremalnych okaże się przydatny gdy będziemy chcieli zrobić temblak. Dodatkowo jest to uzupełnienie naszej stylizacji czy kompletu mundurowego. Jednak oferowane przez nas chusty sprawdza się także jako ciekawy dodatek do codziennej garderoby czy podczas wycieczek.

Podobał się Wam nasz artykuł? Zostawcie komentarz i podzielcie się swoja opinią! Więcej materiałów już wkrótce!

Komentarze są wyłączone.

Facebook