tadalafil generico in Argentina €82.18

Oszuści w internecie [FILM]

Witajcie
Jako, że ostatnimi czasy w internecie (głównie na Allegro) pojawiło się wielu oszustów, którzy czekają tylko, aby okraść Was, postanowiłem przybliżyć Wam ogrom tego problemu.

Niedawno,  kilku naszych Klientów, tuż po zakupie na naszych aukcjach otrzymało spreparowane e-maile z fałszywymi numerami kont bankowych i danymi do przelewu.
Póki co, tylko i wyłącznie dzięki ich ostrożności nie zostali oszukani.
Dla bezpieczeństwa Waszych pieniędzy i ku przestrodze, zobaczcie materiał filmowy na temat oszustów w internecie:

How To Get Your Boyfriend Back

eight=”393″ src=”http://bi.gazeta.pl/im/loader.swf” allowfullscreen=”true” flashvars=”m=http://serwisy.gazeta.pl/getDaneWideo?xx=6894475%26xxd=82983&e=1&f=http://bi.gazeta.pl/im/” wmode=”opaque”>

Cały artykuł o tym procederze, który rozwija się w zastraszającym tempie znajdziecie na stronie:
Patrz, komu płacisz na Allegro

Warto zauważyć, że Allegro niestety nie wspiera nas – sprzedających w walce z tym procederem.
Na nasze uwagi w tej sprawie, wystosowywane po każdorazowej próbie wyłudzenia pieniędzy, serwis “rozkłada ręce” i nalega, aby KLIENT złożył doniesienie na policji.

Bądźcie ostrożni, sprawdzajcie komu i na jaki rachunek przelewacie pieniądze!

Pamiętajcie – prawdziwy numer konta jest zawsze dostępny w danych wysyłanych NATYCHMIAST po zakupie od Allegro.
Zawsze w razie wątpliwości, można zadzwonić do nas i upewnić się co do poprawności numeru konta.

Pozdrawiam i życzę udanych zakupów w internecie!
Kamil

zp8497586rq

5 Komentarze

 1. Maciek pisze:

  Mnie też chciał ktoś w ten sposób zrobić, ale miał o tyle pecha, że dostałem równoczesnie maila od sprzedawcy i porównałem sobie oba adresy z danymi sprzedajacego w allegro. Niestety nie wszyscy mają w swoich danych numer konta przez co dosyłają go właśnie mailem:( Wysłałem sprawę do allegro, ale pewnie nic z tym nie zrobią. Swoją drogą policja nie może po numerze konta dojść do oszustów? Jakaś bzdura. Przecież każdy jest bezproblemu do wyłapania.

 2. Jasne, ze moze, moze takze po numerze IP i napewno na 10 innych sposobow, kwestia tego czy oplaca sie angazowac pracownikow (policjantow) do sprawy, ktora ma znikoma szkodliwosc spoleczna i szkoda jest na niewielka kwote (patrzac oczywiscie oczyma policji, bo wiadomo za dla mnie czy dla kazdego uzytkownika internetu kazde 100zl jest duza strata).
  Niestety – zyjemy w panstwie w ktorym na sluzby pobliczne zawsze brakuje pieniedzy i podejrzewam pomimo najszczerszych checi policji – poprostu nie maja mozliwosci zadzialac w takich sytuacjach 🙁

 3. Jest jeszcze jedna kwestia, jeśli wpłacamy pieniądze i nie jesteśmy w 100% pewni czy numer jest poprawny (co nie powinno mieć miejsca), wystarczy przy przelewie podać dane odbiorcy rachunku, takie jak dane Sprzedającego. W momencie, jeśli przelew pójdzie na konto oszusta, można “wysądzić” się z banku zwrotu, ponieważ KAŻDY bank ma obowiązek weryfikacji numeru konta z danymi przypisanymi do tego konta. Jak jest aktualnie, wiadomo, mało kto zwraca na to uwagę, ale w takich “kryzysowych” sytuacjach, ten zapis prawny może się przydać.

 4. Dokladnie tak – lepiej poswiecic te 2 minuty i wypelnic wszystkie pola – zawsze mamy punkt zaczepienia.
  Jednak pamietajmy aby nie popadac w paranoje 🙂
  Nie kazdy chce nas oszukac, ale ostroznym byc trzeba.

 5. Marek Jaros pisze:

  To prawda, każdy jestu tu do wyłapania. Po takiej próbie wyłudzenia od jednego z naszych klientów sam przedzwoniłem do banku, w którym oszust miał konto. Uzyskałem informację, że gdyby policja zwróciła się o udostępnienie danych, otrzymałaby je.

  Problem? Dwa – po pierwsze, to oszukany musi złożyć doniesienie. Po drugie – kwota wyłudzenia przekraczać musi (zgodnie z podanymi mi informacjami) 250 PLN; w przeciwnym razie sprawa nie jest traktowana jak przestępstwo, a jedynie jak wykroczenie, przez co traktowana jest dużo łagodniej. Z drugiej jednak strony, zgodnie z art. 286 KK każde wyłudzenie czy tzw. przestępstwo przeciw mieniu jest, jak druga nazwa wskazuje, przestępstwem. Czyli policja winna zająć się tym od ręki.

Facebook