quanto cialis si può prendere in una sola volta €40.54

Niektóre elementy ekwipunku airsoftowca są wybitnie niedoceniane, a tak naprawdę stanowią część obowiązkowego wyposażenia czy tego chcemy czy nie. Na dobrą sprawę do rozpoczęcia zabawy w airsoft wystarczą… okulary ochronne. Na początek nie potrzeba nawet repliki. Ale gdy już zaopatrzymy się w ten wymarzony karabinek AEG, gazowy czy sprężynowy, warto od razu rozejrzeć się za solidnym pokrowcem, aby móc bezpiecznie i bez wzbudzania niepotrzebnej sensacji dostarczyć sprzęt na pole airsoftowej bitwy. Można oczywiście zawinąć karabinek w bluzę mundurową we Flecktarnie czy arafatkę, ale bądźmy poważni. Mając do wydania na pokrowiec około 100 PLN warto zainteresować się ofertą marki Primal Gear.

pokrowiec na replikę Vasak

Trudny wybór

W katalogu Primal Gear można znaleźć kilka różnych wzorów toreb / pokrowców, różniących się rozmiarem, przeznaczeniem, czy obecnością dodatkowych kieszeni. Począwszy od małego pokrowca na pistolet i prostego Breachera na strzelbę, przez uniwersalne modele Vasak i Smilodon, aż po snajperskie pokrowce z rozkładaną matą strzelecką i duże torby Mamut mogące spokojnie pomieścić dwa karabinki albo potężny karabin maszynowy.

pokrowiec Vasak

Zdecydowałem się na pośredni model torby na broń o nazwie Vasak, który zachęcił mnie prostą konstrukcją. Potrzebowałem pokrowca z lekkim usztywnieniem i wypełnieniem z pianki, do którego zmieści się jedna replika karabinka (AK74, czasem jakiś AR15) oraz kilka niezbędnych akcesoriów – 6-8 magazynków mid-cap, torba Li-Po bag z kilkoma zapasowymi akumulatorami, pas nośny. Tyle. Wychodzę z założenia, że pokrowiec na replikę ma służyć do przenoszenia repliki, więc wszelkie dodatkowe kieszonki, komory czy taśmy MOLLE są zbędnym luksusem, który podnosi wagę i cenę takiego produktu.

rączki do transportu torby Vasak

Design i funkcje pokrowca

Pokrowiec na broń Primal Gear Vasak właśnie taki jest – posiada gładkie ścianki zewnętrzne bez dodatkowych kieszeni ani taśm montażowych. Z jednej strony jak wspominałem, pomaga to obniżyć wagę całości, z drugiej strony nic tu nie wystaje i dużo łatwiej wcisnąć taki gładki pokrowiec do wypchanego po brzegi bagażnika auta jadąc na strzelankę. Łatwiej też zmieścić i schować taki pokrowiec w domowej szafie, aby nie narażać się na gniew żony.

Główna komora zamykana jest przy użyciu 2-biegowego zamka błyskawicznego.

zamki w pokrowcu Vasak

Wewnątrz torby na jednej ze ścianek naszyto jedyne obecne w Vasaku dodatkowe kieszenie – są to 4 ładownice w standardzie magazynka AR15 / STANAG, do każdej z nich zmieszczą się 2 magazynki AR15 albo jeden AK. Zamykane są na tradycyjną klapkę z rzepem velcro. Zamiast magazynków możemy oczywiście tych ładownic użyć do przenoszenia dowolnych drobiazgów czy akcesoriów do repliki takich jak optyka, chwyty czy latarki.

komory na ładownice i magazynki w pokrowcu Vasak

Podsumowanie

replika ASG w pokrowcu VASAK

Poza tym wewnątrz głównej komory pokrowca nie znajdziemy żadnych zbędnych detali – są tylko trzy tasiemki do zamocowanie repliki ASG, aby nie przemieszczała się wewnątrz torby podczas przenoszenia. Są to proste i cienkie taśmy z rzepem velcro i niestety nie jest to najmocniejszy punkt pokrowca Vasak. Przydałoby się solidniejsze i stabilniejsze mocowanie karabinka, a zastosowane taśmy są dość wątłe.

 

primal gear pokrowiec Vasak

Tym bardziej gdy zechcemy transportować broń palną, a pamiętajmy, że pokrowce Primal Gear wg. producenta są również polecane dla miłośników „dorosłego” strzelectwa, a nie tylko replik airsoftowych. Tak czy inaczej swoją rolę spełniają i podczas przenoszenia w pokrowcu mojej dość ciężkiej, stalowej repliki AK105 (ponad 4kg wagi)  nic wewnątrz nie latało i było na swoim miejscu.

Komentarze są wyłączone.

Facebook