O firmie słów kilka

Mechanix Wear to amerykańska firma produkująca rękawice ochronne z ponad 25 letnią tradycją. Budowanie marki rozpoczęło się od serii rękawic The Original®, wykorzystywanych przez mechaników jednej z ekip biorących udział w Daytona 500 w 1991 roku.

rękawice the original mechanix wear

Początkowo związany ze sportami motorowymi producent, przez lata rozwijał swoją ofertę poszerzając ją o rękawice ochronne dla zawodów, w których dłonie narażone są na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych takich jak temperatury, uszkodzenia mechaniczne czy substancje chemiczne.

Rękawice Mechanix Wear

rękawice armored claw, magazynki airsoft

Obecnie Mechanix Wear dystrybuuje swoje produkty na wielu światowych rynkach, a w ofercie posiada prawie sto różnych modeli dla kobiet i mężczyzn. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów, nowoczesnych technologii oraz restrykcyjnej kontroli jakości, produkty Mechanix Wear gwarantują użytkownikom najwyższy poziom ochrony przy zachowaniu maksimum wygody użytkowania. Większość rękawic wyposażono w elastyczny ściągacz, który pozwala na ich łatwe ściąganie i zakładanie. Również dobór materiałów sprawia, że rękawice dobrze leżą na dłoni i umożliwiają pewny chwyt. Projektanci Mechanix Wera doskonale zdają sobie sprawę, z tego, że każdy z zawodów charakteryzuje się innymi warunkami pracy. Dlatego poszczególne serie zaprojektowano tak by jak najlepiej odpowiadały potrzebom pracowników budowlanych, mechaników czy żołnierzom.

Dostępne modele rękawic

Solidne rękawice z serii M-Pact posiadają dodatkowe zabezpieczenie kłykci oraz pochłaniającą wstrząsy warstwę gumy. Ich użytkowanie z pewnością docenią pracownicy służb mundurowych. Modele dostępne są w różnych wariantach, na przykład bez dwóch palców dla pewniejszego chwytu czy z dodatkowymi ochraniaczami na wewnętrznej stronie dłoni.

Rękawice Fast Fit od Mechanix Wear to rozwiązanie dla poszukujących jak największej pewności chwytu i funkcjonalności. To ochrona przed zimnem, zapobieganie przepacaniu dłoni czy idealne dopasowanie, które pozwoli Ci wykonywać swoje zadanie i cieszyć się pełnym zakresem ruchów. Produkty tej marki to wyspecjalizowane narzędzie również dla tych, którzy szukają ochrony w najbardziej ekstremalnych warunkach.

rekawice mechanix fast fit, replika asg

Seria Tactical Specialty to pancerna ochrona dla dłoni operatorów czy policjantów.

rekawice taktyczne specialty

Kiedy robi się naprawdę gorąco to najlepiej zaufać rękawicom Team Issue ze skórą pokrytą warstwą CarbonX®. Zrobiły to już setki mechaników pracujących na wyścigach i w warsztatach pracujących przy gorących silnikach i olejach.

Podsumowanie

Rękawice Mechanix Wear to narzędzie, które sprawdziło wielu profesjonalistów. To produkty oferujące wysoką jakość i poziom ochrony w bardzo atrakcyjnej cenie. W mojej opinii będą doskonałe dla profesjonalistów, w codziennym użytkowaniu oraz dla graczy ASG.

Komentarze są wyłączone.

Facebook