prezzo di cialis pacheco €108.11

Pamiętacie plastikowe pistolety na kulki, z którymi biegało się po podwórku? My tak. Dla wielu z nas ta plastikowa broń na kulki to były początki ASG. Jednak teraz jest to zaledwie odległe wspomnienie. Obecnie repliki ASG to profesjonalnie wykonane produkty bliskie swoim palnym odpowiednikom. Dlatego porównywanie ich z zabawkową bronią na kulki lub dziecięcymi pistoletami na kulki, ma się tak jak porównanie pierwszego składaka z wypasioną kolarzówką. Rodzi miłe wspomnienia, ale nie wystartowalibyśmy na nim w wyścigu. Airsoft przeszedł długą drogę rozwoju. Obecnie jest to w pełni ukształtowany rynek z bogatą ofertą replik ASG i akcesoriów.  Zapraszam do lektury artykułu, który przybliży Wam podstawy dotyczące replik Airsoft.

airsoftowiec, replika specna arms, airsoft

Wstęp

Repliki ASG to wierne repliki broni palnej używane do rozgrywek airsoftowych, treningów, symulacji militarnych i wojskowych, które poprzez swój wygląd, wymiary oraz wagę doskonale imitują prawdziwe karabiny i pistolety. Repliki ASG wystrzeliwują kulki 6 mm lub 8 mm przy użyciu sprężonego powietrza bądź gazu. Aby jak najlepiej odwzorować prawdziwą broń, wykonane są często z podobnych materiałów jak ich palne odpowiedniki – metal, stal, tworzywa sztuczne, aluminium, drewno. Realizmu w użytkowaniu broni ASG dodają rożnego rodzaju systemy jak na przykład blow back. System ten jest charakterystyczny dla gazowej broni ASG, ale zdarzają się również modele elektryczne wyposażone w rozwiązanie tego typu.

Ze względu na rodzaj zasilania oraz sposób napędzania repliki dzielą się na trzy podstawowe rodzaje:

  • elektryczne – AEG (Airsoft Electric Guns),
  • sprężynowe (Spring)
  • gazowe.

Repliki elektryczne

replika airsoft specna arms

Repliki elektryczne wykorzystują do wystrzeliwania kulek mechanizm wewnętrzny zwany Gearboxem. Gearbox posiada takie elementy jak tłok, cylinder czy koła zębate, całość napędzana jest silnikiem oraz podłączanym akumulatorem. Repliki AEG posiadają możliwość prowadzenia ognia ciągłego czyli strzelania serią, oraz charakteryzują się wysoką szybkostrzelnością. Repliki elektryczne są najpopularniejszym typem ASG spotykanym na rynku. Ze względu na uniwersalność ten rodzaj broni ASG jest często polecany początkującym airsoftowcom.

Repliki sprężynowe

replika airsoft, spężynowa, snajperka

Repliki napędzane sprężynowo nie posiadają mechanizmów elektrycznych ani silnika, użytkownik musi własnoręcznie naciągnąć sprężynę przed każdym strzałem. W związku z powyższym, sprężynowa broń ASG posiada możliwość strzelania ogniem pojedynczym, system ten jest szczególnie popularny w replikach karabinów snajperskich oraz tańszych pistoletów. Niewątpliwa zaleta jaka charakteryzuje się tego rodzaju broń ASG jest niski koszt użytkowania, nie mamy wymogu kupowania nabojów z gazem oraz działanie w różnych warunkach pogodowych.

Repliki gazowe

replika gazowa airsoft, czarna VFC

Repliki gazowe stanowią trzeci najbardziej znany rodzaj replik ASG. Tego rodzaju broń ASG może być zasilana przy użyciu green gazu bądź dwutlenku węgla CO2, istnieją również repliki HPA – High Pressure Air, napędzane sprężonym powietrzem. Repliki gazowe ASG są najbardziej realistyczne w działaniu i odwzorowaniu prawdziwej broni. Posiadają opcję strzelania ogniem pojedynczym lub ciągłym, wiele replik gazowych posiada system Blow Back, który imituje ruch zamka przy każdym strzale, oraz powoduje odrzut – podobnie jak w prawdziwych karabinach i pistoletach.

airsofter, replika ASG

Podsumowanie

Tak jak w przypadku innych sportów czy hobby sprzęt jaki wykorzystujemy powinien być dopasowany do potrzeb użytkownika. Tyczy się to również replik ASG. Wybierając pierwszą replikę do airsoftu jednym z głównych czynników będzie koszt zakupu. Jeżeli jesteśmy naprawdę zainteresowani strzelankami to warto na początku zainwestować trochę więcej tak by już na samym początku nie zepsuć sobie zabawy awaryjną repliką ASG. Kolejnym aspektem jest rola jaką zamierzamy pełnić w naszej drużynie ASG lub typ rozgrywek w jakich chcemy brać udział. Repliki ASG karabinków typu AR-15 są jednymi z najpopularniejszych na rynku i to nie bez przyczyny. Są to uniwersalne produkty, które sprawdzą się tak w dynamicznej akcji w polu jak i podczas ostrzeliwania wroga z dalszego dystansu. Następnym ważnym aspektem na jaki powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu repliki ASG jest rodzaj napędu. Warto tez zastanowić się nad możliwością doposażenia repliki i jej kompatybilnością z akcesoriami airsoft dostępnymi na rynku.

Mam nadzieję, że chociaż trochę przybliżyłem Wam temat replik airsoft. Życzę Wam udanej przygody z ASG!

Komentarze są wyłączone.

Facebook