logo_3
01

Ładownice, kieszenie i zasobniki – podstawy airsoftu

Po zakupie kamizelki taktycznej, pasa albo plecaka przychodzi moment na wybór ładownic. W tej niezwykle szerokiej kategorii znajdziemy zarówno ładownice na magazynki karabinowe i pistoletowe, ładownice na granaty, kieszenie uniwersalne (cargo), medyczne oraz wiele innych. Ładownice i kieszenie militarne najczęściej wyposażone są w taśmy systemu modułowego MOLLE / PALS, który umożliwia ich zamocowanie na oporządzeniu taktycznym kompatybilnych z tym systemem.

Ładownice, kieszenie i zasobniki na amunicję

Ładownice i kieszenie na amunicję to niezwykle szeroka kategoria, w której znajdziemy cały szereg elementów drobnego wyposażenia takiego jak ładownice na magazynki (do karabinu, pistoletu, granaty, etc), kieszenie cargo, kieszenie medyczne, a wszystko to w różnych rozmiarach i różnych kamuflażach. Ładownice i kieszenie militarne często posiadają specjalne taśmy systemu modułowego MOLLE / PALS, który umożliwia ich montaż do oporządzenia taktycznego kompatybilnego z tym systemem – kamizelkach taktycznych, plecakach, pasach. System modułowy pozwala na dowolną konfigurację oraz ułożenie ładownic na oporządzeniu, dzięki czemu każdy użytkownik może spersonalizować swój sprzęt konkretnie pod wykonywaną misję i aktualne warunki. Ładownice na amunicję mogą również służyć do przenoszenia różnego rodzaju drobnych, ale często bardzo przydatnych podczas strzelanki akcesoriów.

Rodzaje ładownic

Jeśli szukamy ładownic na magazynki możemy wybierać spośród rozmaitych rodzajów ładownic do najpopularniejszych systemów takich jak AR15, AK, MP5 czy G36. Poza ładownicami na magazynki karabinowe istnieje szereg ładownic na magazynki do broni krótkiej (pistolety), pistoletów maszynowych, granaty, a nawet na taśmy oraz magazynki pudełkowe do karabinów maszynowych. Ładownice mogą posiadać klapy (na stałe bądź odpinane) zabezpieczające magazynek przed wypadnięciem, mogą to być ładownice typu otwartego, w tym tak zwane shingle. Podobnie jak kamizelki taktyczne, ładownice wykonuje się z wytrzymałych materiałów takich jak Cordura czy Nylon.

Kieszenie i inne – przenoszenie akcesoriów

Poza ładownicami do przenoszenia magazynków, w kategorii tej znajdziemy wiele uniwersalnych kieszeni do przenoszenia akcesoriów, a także kieszenie na mapy, apteczki, torby zrzutowe na puste magazynki, kieszenie na manierki, aż po kieszenie hydracyjne na bukłak z wodą. Ładownice w systemie MOLLE / PALS możemy nie tylko zamocować do naszej kamizelki taktycznej, ale także do pasa modułowego, plecaka outdoorowego, czy nerki taktycznej. Niektóre kieszenie mogą być również przenoszone samodzielnie i pełnić funkcję pokrowca czy kieszeni EDC – Every Day Carry. Co ważne, w ofercie Gunfire można znaleźć kieszenie militarne i ładownice wojskowe we wszystkich najpopularniejszych kamuflażach dostępnych na rynku, takich jak Multicam, A-TACS, Kryptek, Woodland, czy Pencott.

Autor wipsu

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor